Kreće prva faza sanacije Ulice kralja Petra Krešimira lV, projekt vrijedan 935 000 KM

Prva faza sanacije Ulice kralja Petra Krešimira lV trebala bi krenuti do konca srpnja, a odabrani izvođač radova na javnom natječaju je HP Investing d.o.o Mostara.

Vrijednost cjelokupnog projekta, l i ll faze sanacije, iznosi oko 935 000 KM.

U sklopu složenih radova izvršit će se sanacija kanalizacijskih i vodovodnih instalacija, kao i sanacija prometnice i pješčanih površina te javne rasvjete. Projektom je predviđena izgradnja kanalizacijskog kolektora Ø800 mm, izgradnja oborinske odvodnje, zamjena vodovodne cijevi DN280.

Ovaj projekt dovest će i do određenih promjena u režimu odvijanja prometa u ovom dijelu grada. Kako se tom ulicom prometuje i prema Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar, tijekom izvođenja radova izvođač će osigurati alternativni režim prometa, kako bi sva vozila hitne pomoć kako iz Mostara i svih drugih gradova koji dolaze u SKB Mostar, ali i sva druga vozila, oblizanim putovima mogli doći do SKB Mostar, kao i drugih odredišta u tom dijelu grada.

-u I fazi radovi se izvode od križanja s ulicom Kralja Tomislava do križanja s ulicom ispod stadiona u dužini od cca 251m. Promet za Bijeli Brijeg se preusmjerava na ulicu ispod stadiona.

-u II fazi radovi se izvode od križanja s ulicom ispod stadiona do kraja ulice u dužini cca 136m. Promet za Bijeli Brijeg se preusmjerava na ulice Kralja Tomislava, Dubrovačka, Blajburških žrtava do križanja s ulicom dr. Rizza

U privitku vam dostavljamo i slikovni prikaz izmijenjenog režima prometovanja, a koji će biti na snazi kada otpočnu radovi na l i ll fazi sanacije Ulice kralja Petra Krešimira lV.

O točnom datumu početka radova na terenu i stupanju na snagu izmijenjenog režima prometa javnost će biti blagovremeno obaviještena, odnosno kada izvođač radova, HP Investing, obavi sve potrebne neophodne predradnje za ovaj složen projekt.

Informacije o regulaciji prometa za vrijeme izvođenja radova nalaze se u nastavku:

Sanacija Ulice kralja Petra Krešimira IV

Izvođač radova:  HP Investing Mostar

Kontakt izvođača:  tel: 036 557 024, 036 557 645

Mob: 063 483 527

FAZA I izvođenja radova – Plan preusmjerenja prometa Bijeli Brijeg – Avenija (Kralja Tomislava)

FAZA II izvođenja radova – Plan preusmjerenja prometa Bijeli Brijeg – Avenija (Kralja Tomislava)

Najnovije

U Mostaru otvorena Napretkova izložba “Eros i Thanatos” Tomislava Ostoje

U srijedu, 28. siječnja 2026. godine, u Galeriji kraljice...

Veljača u HNK Mostar – od kultnih komedija do dramskih komada

Raspored za veljaču u Hrvatskom narodnom kazalištu u Mostaru...

Najava koncerta “Habanera” Simfonijskog orkestra Mostar

S velikim zadovoljstvom najavljujemo koncert “Habanera”, koncert arija i...

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Mostaru domaćin konferencije ”Money Tik Talk”

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Mostaru 2. veljače 2026. godine...

BHANSA intenzivira pripreme za ljetnu sezonu 2026. uz potvrđen operativni i financijski plan

Agencija za pružanje usluga u zračnoj plovidbi Bosne i...

Kordić i Rahimić primili hrabre Mostarce koji su spasili stariju ženu iz gorućeg stana

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić i predsjednik Gradskog vijeća...

Goran Popović: Pozornica me spasila

U novoj epizodi podcasta Rastući s djecom donosimo razgovor...

Tribina „Otvoren proračun, odgovorna vlast“ biti će sutra u Mostaru

U okviru projekta “Rodno odgovorno proračunavanje: od papira do...