Košarkaši BiH pobjedili Cipar

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili su u Nikoziji u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo selekciju Cipra rezultatom 99:66 te su tako na najbolji način otvorili vrata na smotru najboljih reprezentacija Staroga kontinenta.

Cipar iznenadio na početku utakmice

Ciprani su odlično ušli u utakmicu te tako iznenadili košarkaše BiH. U jednom trenutku bilo je i devet poena razlike (11:2), a nakon time-outa selektora Aziza Bećiragića sve se okrenulo. BiH je zaigrala znatno bolje i prvu četvrtinu riješila u svoju korist (28:27).

U nastavku prvoga poluvremena postojala je samo jedna ekipa na terenu. Selekcija BiH predvođena Džananom Musom, koji je u prvom dijelu postigao 16 poena, odigrala je sjajno u napadu i još bolje u obrani pa su na odmor otišli s 13 poena prednosti (51:38).

U drugom poluvremenu dominacija BiH

Nastavili su naši dominirati i u drugom poluvremenu te je prednost konstantno rasla. Uoči posljednje četvrtine bilo je 77:56 za BiH. Međutim, naš tim tu nije stao te je i u posljednjoj četvrtini odigrao maksimalno oprezno i motivirano te su potpuno deklasirali svoje večerašnje domaćine.

Najbolji u redovima naše selekcije bio je Musa s 26 poena, osam asistencija i pet skokova. Odličan je bio i Kenan Kamenjaš koji je ostvario učinak od 13 poena i 10 skokova, dok je Ajdin Penava postigao 15 poena. Darral Willis je bio najbolji kod Kiprana s 22 poena i 13 skokova.

Druga utakmica naše grupe između Francuske i Hrvatske igra se večeras od 20:30 sati.

U narednom kolu, već u ponedjeljak, naša selekcija će u Tuzli dočekati Francusku, dok će Hrvatska ugostiti Kipar.

Najnovije

Olimpijac u Mostaru: Nedžad Husić inspirirao novu generaciju u Marušić taekwondo akademiji

U okviru projekta „Open do Taekwondo Days – Otvoreni...

EU projekt MoWaCLIM: Izazovi održivog razvoja poljoprivrede na području delte Neretve

Projektni tim Parka prirode Hutovo Blato sudjelovao je u...

IN MEMORIAM: Ivica Šaravanja – Braco

S dubokom tugom i nevjericom primili smo vijest da...

Gradonačelnik Mostara primio je austrijskog veleposlanika u BiH

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić sastao se u Gradskoj...

Javni poziv za refundiranje plaćenoga poreza na promet stambenom nekretninom ili naknade

Ured predsjednice Vlade HNŽ-a objavljuje Javni poziv za ostvarivanje...

Odgovor predsjednice Buhač Refiku Lendi

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač uputila je odgovor...

Završeno 11. izdanje projekta „Odvažne i hrabre“: Bingo ponovo podržao poduzetnice s 50.000 KM

Završnom konferencijom u Tuzli okončano je ovogodišnje izdanje projekta...

HNS-a BiH poziva na obilježavanje 34. obljetnice utemeljenja HVO-a

Hrvatski narodni sabor Bosne i Hercegovine poziva Vas na...