Klapa HVZ Sveti Florijan snimila spot za pjesmu “Moja si bura”

Klapa Sveti Florijan, službena klapa Hrvatske vatrogasne zajednice, objavila je spot za pjesmu “Moja si bura” s kojom su nastupili na Večerima dalmatinske pisme u Kaštelima.

Radi se o romantičnoj pjesmi dalmatinskog prizvuka koja označava značajnu promjenu od zvuka koji smo do sada navikli slušati od strane jedinih klapskih vatrogasaca.

Tekst je napisala Sara Kopeczky, a uz tekst potpisuje i glazbu uz Vjekoslava Tvrdića, inače prvog tenora klape Sveti Florijan.

“Član sam klape od 2021. i čast mi je da je klapa odabrala upravo ovu pjesmu kojoj sam koautor i u kojoj sam vodeći vokal. Smatram da pjesma predstavlja osvježenje u odnosu na dosadašnji glazbeni izričaj moje klape”, dodao je Vjekoslav Tvrdić, inače doktor znanosti zaposlen kao docent na splitskom FESB-u.

Produkciju i aranžman pjesme potpisuje Jan Ivelić, a vokalni aranžman dugogodišnja voditeljica klape, Ana Kodrić Ivelić.

Klapa Sveti Florijan provesti će radno ljeto, a pjesma “Moja si bura” najava je njihovog novog studijskog albuma.

Najnovije

Marko Papić: Nagrada Neum Region će postati prestižno fotografsko priznanje i nova turistička priča Neuma

Udruga Neum Region, nastala iz istoimene digitalne zajednice, pokrenula...

Nakon dvije rasprodane Kosače, predstava MARE stize i u Herceg etno selo

Nakon dva rasprodana gostovanja u velikoj dvorani Hrvatskog doma...

Međugorje će ugostiti međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz najmanje 15 europskih i azijskih zemalja

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije pružit će financijsku potporu višednevnomu Međunarodnom...

Enis Bešlagić u Herceg etno selu – večer koja se pamti srcem

Nakon što je osvojio publiku diljem regije i svijeta...

Oliver Jakovčev Berekin predstavio pjesmu „Meni se plače“: Satira o turizmu i životu u dalmatinskim mjestima

Turizam donosi brojne prednosti, ali život u turističkim mjestima...

Orašje ususret Danima hrvatskog filma: trajna poveznica s hrvatskim kulturnim prostorom

Ime Ive Gregurevića u Orašju nije samo dio filmske...

Sindikati obrazovanja HNŽ-a: Vlada nas je dovela na dno Federacije po visini primanja

Predstavnici četiriju sindikata obrazovanja u Hercegovačko-neretvanskoj županiji reagirali su...

Zaštita rijeke Bunice sastavni je dio projekta izgradnje autoceste na Koridoru Vc

Predmetnim sustavom u rijeku Bunicu ne ispuštaju se vode...