Jedan od najcjenjenijih svjetskih rukometnih stručnjaka preuzima rukometaše

Hrvatsku rukometnu reprezentaciju službeno preuzima Islanđanin Dagur Sigurdsson.

Vijest je za Večernji list potvrdili visoki izvori iz Hrvatskog rukometnog saveza koji će u četvrtak organizirati i službeno predstavljanje novog izbornika.

U pozivu upućenom medijima iz HRS-a nisu precizirali da će predstaviti baš Sigurdssona, već samo “novog hrvatskog izbornika” uz kojeg će pred novinarima biti i predsjednik Saveza Tomislav Grahovac te njegov glavni tajnik Damir Poljak, no svakako se u ulozi izbornika tamo pojavljuje upravo Sigurdsson.

Ovaj 50-godišnji Islanđanin jedan je od najcjenjenijih svjetskih rukometnih stručnjaka, ujedno i prvi stranac na klupi naše reprezentacije. Sigurdsson je poslije prosječne igračke karijere (Valur, Wuppertal, Hiroshima, Bregenz) napravio sjajne stvari kao trener.

Bio je izbornik Austrije, zatim šest godina trener u Füchse Berlinu, prije nego li je dobio priliku kao njemački izbornik. S Njemačkom je iznenadio sve osvojivši zlato na Europskom prvenstvu održanom u Poljskoj, iste te 2016. uzeo je i broncu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru te je bio proglašen za najboljeg trenera na svijetu.

Prvi test na klupi Hrvatske bit će mu ujedno i sudbonosno važan za naš rukomet. Od 14. do 17. ožujka u Hannoveru će se održati kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre na kojem će, uz našu reprezentaciju, nastupiti i domaćin Njemačka te Austrija i Alžir. Dvije najbolje reprezentacije izborit će plasman u Pariz, a ne treba posebno napominjati kolika bi katastrofa bila da Hrvatska drugi put zaredom propusti Olimpijske igre.

Najnovije

Milas u posjetu Studentskom centru SUM-a: Nastavlja se potpora projektima za bolji studentski standard

Državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH...

‘Hodao sam Božjim stazama’ Petra Lovrića na Mostarskom proljeću

Zahvaljujući autobiografskom djelu 'Hodao sam Božjim stazama', svestranoga Zagrepčanina...

Glazbeni spektakl u srcu Mostara: Aca Lukas stiže na Kantarevac!

Mostarsko kultno sportsko-zabavno središte, SC Kantarevac, u subotu, 8....

Na Sveučilištu u Mostaru dodijeljene stipendije Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske

Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske dodijelio...

Rodoč se priprema za proslavu svetoga Ivana Krstitelja

U župi Rodoč održat će se trodnevnica i svečana...

Ivica Jerkić: Mostar i Hercegovinu su obranili i oslobodili HVO, HV i HOS

Umirovljeni general-bojnik Ivica Jerkić rekao je u emisiji Kompas...

Ana Bertić predstavila novu pjesmu „Još ga srce pamti“: Glazba je moj poziv, život i ljubav

Mlada pjevačica Ana Bertić ponovno je gostovala u programu...

TEM Mandeks d.o.o. zapošljava voditelja i referenta u Odjelu financija i računovodstva

TEM Mandeks d.o.o. traži odgovorne, organizirane i motivirane osobe...