Javno predstavljanje rezultata istraživanja zastupljenosti temeljnih ustavnih načela u medijskom prostoru Bosne i Hercegovine

Institut za društveno-politička istraživanja (IDPI) organizira javno predstavljanje rezultata istraživanja “(NE)LEGITIMNOST I MEDIJSKE FUNKCIJE – Analiza zastupljenosti temeljnih ustavnih načela u medijskom prostoru Bosne i Hercegovine”.

Događaj će se održati u četvrtak, 20. lipnja 2024. u Galeriji kraljice Katarine u Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača u Mostaru s početkom u 10 sati.

Ova studija pruža dubinski uvid u odnos sastavnica javnog RTV sustava u Bosni i Hercegovini (BHRT, FTV i RTRS) prema konceptu konstitutivnosti i ulozi hrvatskih političkih predstavnika u pregovorima oko izmjena izbornog zakona, koji mogu presudno utjecati na političku poziciju Hrvata u Bosni i Hercegovini. 

Analizom medijskog sadržaja, studija istražuje koliko su navedeni mediji uspjeli predstaviti i interpretirati temeljna ustavna načela te kako se kroz medijski diskurs oblikuje javno mnijenje o ovim ključnim pitanjima.

Na samom predstavljanju bit će riječi o metodologiji rada, ključnim nalazima i zaključcima istraživanja koje otkriva kako se često događa da javni RTV servis postaje sredstvo političke manipulacije bez dubinskog uvida u posljedice koje takav način izvještavanja može generirati.

Rezultate predstavljaju Domagoj Galić, Ivan Kraljević, Martin Mikulić i Branimir Galić.

Najnovije

Edukacija za trudnice na Fakultetu zdravstvenih studija

U organizaciji Alumni kluba Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u...

Ginekolozi poručuju: Imunizacija protiv HPV-a i redoviti pregledi spašavaju živote

Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine i...

Popis dobitnika dodatka na stipendiju za dvije kategorije – smještaj u studentski dom i deficitarnost zanimanja

Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa HNŽ je u...

Skupština HNŽ-a pozvala sindikate zdravstvenih djelatnika da prihvate Vladinu ponudu

Skupština Hercegovačko-neretvanske županije na jučerašnjemu je zasjedanju, nakon rasprave...

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Dječjem vrtiću Ljubuški

Povodom obilježavanja velikog jubileja, 50 godina djelovanja Dječjeg vrtića...

Gradonačelnik Kordić sa zastupnicima u Europskom parlamentu

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić se u Gradskoj vijećnici...

FIS traži prodavača za poslovnicu u Mostaru

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

EKO EHO: Pravovremena briga o mentalnom zdravlju majki ne smije ovisiti od mjesta stanovanja

„Kao neko tko je nakon porođaja doživio težak oblik...