Inicijativa građanki/na Mostar: “Plesom protiv ovisnosti o igrama na sreću i kocki”

UG Inicijativa građanki/na Mostar je tijekom mjeseca listopada uspješno realizirala četiri interaktivne radionice za članice plesnih klubova: PS Flash, PS Mo-Stars, PS B-dance i Mostarske mažoretkinje.

Radionice su realizirane u okviru projekta „Plesom protiv ovisnosti igara na sreću i kocki“. Voditeljice radionica, MA Jasmina Gerin Pelo i magistra socijalnog rada Aldijana Trbonja – Tule, pružile su sudionicima priliku da kroz kreativne aktivnosti istraže i osnaže svijest o problemu ovisnosti o kockanju, koji pogađa značajan broj građana u Bosni i Hercegovini.


„Ovisnost o kockanju je ozbiljan problem koji, prema istraživanju iz 2023 godine, pogađa između 50 i 100 hiljada osoba u BiH“, naglašava Jasmina Gerin Pelo. „Zato je ključno raditi na prevenciji, posebno među mladima koji su u adolescenciji najosjetljiviji na ovakve poroke.“

Aldija Trbonja – Tule dodaje: „Mladi često traže uzbuđenje, stoga je naš cilj osvijestiti ih da igre na sreću nisu put do sreće. Prava sreća dolazi iz porodice, prijateljstava i pozitivnih aktivnosti.“

Direktorica IGM-a, Ifeta Ćesir – Škoro, ističe važnost ovog projekta: „Cilj nam je podizanje svijesti o problemu ovisnosti o kockanju. Sljedeće radionice bit će posvećene roditeljima, a vodit će ih dr. Marko Romić, stručnjak u ovoj oblasti. Projekt završavamo zajedničkim plesom na Španskom trgu, s porukom ‘PLEŠIMO ZA ZDRAVLJE BEZ OVISNOSTI’.“

Ovaj projekt podržalo je Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke, koje prepoznaje značaj prevencije ovisnosti i pružanja podrške za educiranje mladih.

Najnovije

Završena regionalna 11. gitarijada „Na putu za jug“

Promocijom knjige „Ukrštene reči“ autora Zorana Kostića Caneta u...

Rekordna akcija darivanja krvi u Uzarićima

U ponedjeljak, 15. rujna 2025. godine, u prostorijama Mjesne...

Glazbeno-scenska legenda “Krunidba kralja Tomislava” pred mostarskom publikom

Nakon veličanstvene praizvedbe u Tomislavgradu, glazbeno-scenska legenda “Krunidba kralja...

Mostar ponovno može izdavati uvjerenja o državljanstvu

Građani Mostara od srpnja ponovno bez poteškoća do dokumenata. Grad...

Status grada u Federaciji BiH imaju 23 lokalne zajednice, no što to zapravo znači u praksi

Status grada u Federaciji Bosne i Hercegovine trenutačno imaju...

Fond izdvaja 2,4 milijuna KM za očuvanje radnih mjesta osoba s invaliditetom u FBiH

Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom...

Igor Delač pjesmom Oprosti šalje poruku koja liječi dušu: Oprostite sebi, a i drugima!

Nakon niza radijskih hitova, jedan od najprepoznatljivijih glasova domaće...

Predsjednišvo HNS-a BiH danas održava sjednicu

Hrvatski narodni sabor Bosne i Hercegovine održat će 20....