Hokiichi Hanawa-World Movement 21. 11. u Mostaru

U organizaciji Japan Croatia Society građani Mostara imat će priliku upoznati japansku filmsku ekipu i pogledati dokumentarni film „Simpatične duše“ – biografija Hokiichija Hanawe, koji govori o nevjerojatnoj predanosti, viziji i volji u očuvanju japanskoga blaga.

Prva projekcija filma održana je u Japanskom veleposlanstvu u Londonu u rujnu 2023. godine, a međunarodna promocija Hokiichi Hanawa – Svjetskog pokreta, počela je u lipnju ove godine u Varaždinu, Zagrebu, Rijeci, Biogradu na Moru, Zadru i Dubrovniku.

Ovaj mjesec nastavlja inspirirati ljude u Mostaru, Sarajevu, Ljubljani, Mariboru i Novoj Gorici.

Turistička zajednica Grada Mostara kao i Grad Mostar uključeni su u ovaj projekt, a mostarska projekcija dokumentarnog filma „Simpatične duše“  bit će upriličena 21.11. u 18 sati u Code Hubu.

Edouard Katayama Tripković, predsjednik je Japansko- hrvatskog društva dijete je majke Japanke i oca Hrvata. Živio je 13 godina u Hrvatskoj, 13 u Francuskoj, godinu i pol u Kanadi i više od 22 godine u Japanu. Od početka života u Japanu, surađivao je na brojnim projektima s hrvatskim veleposlanstvom u Japanu, među kojima izdvajamo, predstavnik RH i odgovaran za odnose s javnošću za hrvatski paviljon na svjetskoj izložbi Expo 2005 Aichi, direktor predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Japanu od 2007. do 2015.  2021. godine sudjeluje u osnivanju Japan Croatia Society udruženje, koje predstavlja hrvatsku kulturu u Japanu i japansku kulturu u Hrvatskoj. Jedan od projekta udruženja je Hokiichi Hanawa-World Movement. Hokiichi Hanawa oslijepio je u sedmoj godini, a za života je ostavio 670 pisana djela. Japanski car Hirohito proglasio je njegovo djelo “blagom Japana”.

Najnovije

Ramski osnovci pokazali srce veće od planine u akciji „Otvori knjigu, zatvori ekran“

Učenici osnovnih škola iz Rame, zajedno sa svojim roditeljima,...

Filmom „Muškarci ne plaču“ počeo program „Suočavanje s prošlošću“

Višestruko nagrađivanim filmom Alena Drljevića „Muškarci ne plaču“, u...

Virgilije Nevjestić rođen je na današnji dan 22. 11. 1935. godine

Virgilije Nevjestić rođen je 22. studenoga 1935. godine u...

Sindikat prosvjete u HNŽ/K: Presuda potvrđuje da su sindikati branili zakon, a Vlada ga je kršila

Nakon mjeseci neizvjesnosti, pritisaka i javnih prozivki, sindikati obrazovanja...

Livno: Predstavljanje knjige „Stari most s mjesta događaja“, autora  Miroslava Landeke

U sklopu kulturne manifestacije „ Jesen s Napretkom“, danas,...

Gradonačelnik Kordić uručio Owenu Sharpu ključ grada

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić danas se u Gradskoj...