Financiranje kulturne baštine u Jugoistočnoj Europi

Fond za kulturnu baštinu Jugoistočne Europe Headley raspisuje drugi poziv za neprofitne organizacije i javne institucije (muzeje, biblioteke, arhive i galerije). Cilj je podržati projekte usmjerene na očuvanje, promociju i održivo korištenje kulturne baštine.

Pravo prijave imaju organizacije i institucije iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Grčke, Kosova, Sjeverne Makedonije, Crne Gore, Rumunije, Srbije i Slovenije. Fond podržava regionalnu suradnju, angažman zajednice i održivo upravljanje kulturnom baštinom, te povezuje tradicionalna znanja i vještine sa suvremenim tehnologijama.

Financiranje je namijenjeno projektima koji nude inovativne pristupe zaštiti baštine i aktivno uključuju lokalne zajednice. Posebno se cijene projekti koji potiču regionalnu suradnju i dugoročna poboljšanja u sektoru kulturne baštine. Prijave moraju jasno definirati izazove, potrebe i metodologiju te uključivati procjenu rizika, strategije ublažavanja i plan evaluacije kako bi se osigurao njihov utjecaj i održivost.

Fond podržava male projekte do 5.000 EUR i veće inicijative do 10.000 EUR. Ukupni budžet za ovaj poziv iznosi 66.000 EUR, a svi odabrani projekti trebaju započeti realizaciju tokom 2025. godine.

Prijave se podnose na engleskom jeziku i moraju sadržavati svu traženu dokumentaciju. Rok za prijavu je 9. svibnja 2025.. Više informacija dostupno je na: https://headleyseefund.org/open-call-for-applications-the-headley-see-cultural-heritage-fund.

Fond za kulturnu baštinu Jugoistočne Europe Headley posvećen je jačanju organizacija koje se bave kulturnom baštinom. Cilj je osigurati da baština ostane živ i dinamičan dio zajednica, uz poticanje inovacija, održivosti i regionalne suradnje.

Za upite u vezi s javnim pozivom obratite se Mileni Milošević Micić, koordinatorici Fonda Headley SEE CH, na adresu milena.m.micic@gmail.com.

Najnovije

Predsjednik Hrvatskog narodnog sabora boravio u posjetu općini Kupres

Predsjednik Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine dr. Dragan...

Naša stranka: Bosna i Hercegovina će povući crtu, Dodik vrlo dobro zna koje su posljedice

Povodom sjednice Narodne skupštine Republike Srpske na kojoj će...

Ministrica Duraković prisustvovala predstavljanju projekata NUB-a BiH

Federalna ministrica obrazovanja i znanosti, prof. dr. Jasna Duraković,...

Ciklus radionica za roditelje u Dječjem vrtiću Ljubuški

Dječji vrtić Ljubuški, u suradnji s psihologinjom Ivanom Granić...

Nela predstavlja novi plesni singl “Baš sad” i približava se drugom studijskom albumu!

Nela predstavlja novi plesni singl "Baš sad" i približava se...

“Sve mogu ja” – Nova pjesma Ruže Efendić!

Na svoj rođendan, 12. marta, Ruža daruje publici emotivnu baladu...

Martin Raguž za Kompas: Kriza i globalni tektonski poremećaji su povijesna šansa za dijalog unutar BiH

„Kriza, globalne okolnosti i tektonski poremećaji su šansa za...