Emotivna i topla premijera predstave „Sjećanje vode“ oduševila mostarsku publiku

U Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače sinoć je svečano premijerno izvedena predstava „Sjećanje vode“ u produkciji Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru. Režiju ove dirljive, duhovite i višeslojno ispričane obiteljske drame potpisuje ugledna hrvatska redateljica Nina Kleflin, a mostarska publika nagradila je izvedbu dugotrajnim i snažnim pljeskom.

Riječ je o tekstu britanske autorice Shelagh Stephenson, ovjenčanom prestižnom nagradom Olivier za najbolju komediju, koji s mnogo topline i inteligentnog humora tematizira kompleksne obiteljske odnose, nerazriješene emocije i snagu sjećanja. Radnja prati tri sestre koje se okupljaju uoči majčina sprovoda, a kroz njihove razgovore i prisjećanja gledatelji ulaze u emotivno složen svijet obiteljskih veza, djetinjstva i neizgovorenih istina.

„Ovo je tekst koji govori o međuljudskim odnosima, obitelji, tajnama, sjećanjima i velikim životnim zadacima koje svi nosimo sa sobom“, istaknula je redateljica Nina Kleflin uoči premijere.

- Oglas -
CMC festival

U dojmljivoj glumačkoj postavi, publiku su posebno ganuli nastupi Jelene Kordić Kuret, Nikoline Marić, Ane Franjčević, Mirele Mijačank Kordić, Roberta Pehara i Ive Krešića. Slojevita, emotivna i duhovita izvedba izmamila je i suze i osmijehe.

„Predstava je puna egzistencijalnih pitanja i dubokih unutarnjih borbi, ali sve to ispričano je na šarmantan, topao i dopadljiv način. Nadam se da će potaknuti publiku da se zapita o vlastitim sjećanjima i odnosima“, rekla je glumica Jelena Kordić Kuret.

Nikolina Marić dodala je kako joj je tekst posebno značajan jer „potakne čovjeka da promisli o vlastitom životu, o tome koliko su naša sjećanja istinita, a koliko ih sami stvaramo“.

Autorski tim čine scenograf i oblikovatelj svjetla Osman Arslanagić, kostimografkinja Vanja Ciraj Džudža te glazbena autorica Ines Prajo.

Prva i druga repriza predstave, planirane u nedjelju 13. 4. i ponedjeljak 14. 4. rasprodane su, a ostao je još vrlo ograničen broj ulaznica za izvedbu zakazanu 23. travnja 2025. godine.

(Foto: Marin Margeta)

Najnovije

Mirjana Soldo: Većina duša prelazi iz čistilišta u raj na Božić

Međugorska vidjelica Vicka nam govori da je Čistilište vrlo...

Sveti Ivan, apostol i evanđelist

27. prosinca Crkva slavi spomendan sv. Ivana, apostola i evanđelista,...

Sveti Stjepan – prvi za Krista posvjedočio svojom krvlju

Sveti Stjepan prvi je koji je za Krista posvjedočio svojom...

Papina poruka Urbi et orbi: Put mira krije se u riječi ‘odgovornost’

Papa Lav XIV. uputio je na svetkovinu Božića 25....

EIB podržava izgradnju na Koridoru Vc, uplaćene tranše preko 135 miliona eura

U cilju prestanka sa manipulacijama o navodnoj obustavi finansiranja...

Otvoren Bingo City Center Gračanica: Moderan trgovačko-zabavni centar na više od 32.000 m²

Gračanica je danas dobila novi savremeni trgovačko-zabavni centar. Bingo...

Hercegovina još jednom pokazala veliko srce

Mladi diljem Hercegovine ujedinili su se u humanitarnoj akciji...
CMC festival