Elvira Rahić: Ramazanska druženja su nešto posebno, bajramski koncert u Mostaru trajat će tri sata

Elvira Rahić je krajem prošle godine obilježila 30 godina uspješne karijere objavom singla Ne odustajem, koji je osvojio simpatije publike i njezinih kolega.

Naša glazbena diva narodne glazbe ove godine priprema još mnoga glazbena iznenađenja, a 30. ožujka družit će se s publikom u Mostaru na velikom bajramskom koncertu u sklopu manifestacije Ramazan u Mostaru. Organizatori ove manifestacije su Grad Mostar u suradnji s Centrom za kulturu, Medžlisom Islamske zajednice Mostar, Bošnjačkom zajednicom kulture, Turističkom zajednicom Mostara i Kulturnim centrom Mostar Sjever.

Rahić s nestrpljenjem iščekuje susret s Bosancima i Hercegovcima u dvorani USRC Midhad Hujdur Hujka.

– Na moju sreću i veliko zadovoljstvo, ove godine bajram provodim u Mostaru i zato pripremam zaista poseban program. Koncert će trajati oko tri sata, a publika će imati priliku uživati u mnogim lijepim pjesmama koje vole slušati i pjevati zajedno sa mnom. Na repertoaru će se naći pjesma o Mostaru, kao i brojne sevdalinke, među kojima su Karanfile, cvijeće moje, Moj dilbere, Zaplakala šećer Đula, Razbolje se sultan Sulejmane, Snijeg pade na behar na voće… Izvodit ću svoje pjesme, ali i pjesme svojih dragih kolega. Publiku očekuje bogat repertoar sevdaha, folka i popa – istaknula je Elvira Rahić.

Sveti mjesec ramazan, kao i svake godine, provodi u društvu obitelji i prijatelja. Na mjesec dana povukla se iz javnosti kako bi se posvetila postu, tradiciji i običajima. Kako kaže, posebno uživa u pripremi iftara za svoje najdraže.

– Tijekom cijelog mjeseca nastojim što više iftara pripremiti u svome domu, ne samo za svoju obitelj, već i za prijatelje i rodbinu, jer su mi ramazanska druženja zaista nešto posebno – rekla je pjevačica.

Njezin najnoviji singl Ne odustajem autorski potpisuje Dino Muharemović, s kojim nastavlja suradnju.

– Pjesmu Ne odustajem nastavit ću promovirati kada ponovno krenem s nastupima, a zasad sam zadovoljna kako ju je publika prihvatila. Lagane pjesme trebaju više vremena da zažive, ali zato dulje traju. Uskoro ulazim u studio kod Dine Šukala kako bih snimila i drugu pjesmu. Riječ je o vrlo lijepoj i, kako kaže Muharemović, pravoj ljetnoj pjesmi. Do tada slušamo Ne odustajem – dodala je prva dama bh. estrade.

Na kraju razgovora izrazila je veliku tugu zbog strašne tragedije koja je pogodila Sjevernu Makedoniju te je uputila izraze sućuti obiteljima žrtava.

– Život često donosi i teške vijesti. U nedjelju sam primila informaciju o tragičnoj smrti mojih sunarodnjaka u Kočanima. Iskreno suosjećam s roditeljima nastradale djece, izražavam sućut obiteljima žrtava te se nadam brzom oporavku svih ozlijeđenih – kazala je Rahić.

Najnovije

Mirna prosvjedna šetnja protiv femicida u Mostaru

Inicijativa građanki/na Mostara organizira mirnu prosvjednu šetnju građanki/na Mostara...

Arnel Arnaut predstavio prvu mobilnu aplikaciju za osiguranje u BiH – Moja Vienna

U jutarnjem programu Običnog radija predstavljen je još jedan...

Taekwondo klub Cro Star Mostar uspješan na Durmitor Open turniru

Taekwondo klub Cro Star Mostar je u subotu imao...

Realizirana druga akcija pošumljavanja Boranke u BiH, posađeno 2000 sadnica munike

Na lokalitetu Rujišta uspješno je održana druga akcija pošumljavanja...

Održan ždrijeb za 31. Božićni malonogometni turnir “Hvidra–Mostar 2025”: Poznati prvi rasporedi utakmica

U prostorijama Hvidre grada Mostara održan je službeni ždrijeb...

Federalni ministar zdravstva Rimac posjetio Dom zdravlja Prozor-Rama i poručio: Zdravlje je priorioritet

Federalni ministar zdravstva, dr. Nediljko Rimac posjetio je Dom...