Električni orgazam predstavio reizdanje kultne ploče “Kako bubanj kaže”

U Malom pogonu Tvornice kulture Električni orgazam održao je promociju vinila “Kako bubanj kaže” nakon čega je uslijedio Meet & Greet na kojem su okupljeni obožavatelji imali priliku uživati u druženju s Giletom i Ljubom. Legendarni članovi benda potpisivali su ploče i dijelili glazbene uspomene s prisutnima, a ovaj događaj je bio uvod u veliki koncert u Tvornici kulture.

Nadolazeći koncert bit će poseban jer Električni orgazam slavi jubilej – 40 godina od objave svog četvrtog studijskog albuma “Kako bubanj kaže”. Na koncertu, koji će se održati u subotu, 16. studenog, na pozornici će im se pridružiti i Anica Dobra, koja će s bendom izvesti nekoliko pjesama iz filma “Crni bombarder”. Kao predgrupa nastupit će zagrebački rock bend TV EYE, čime će atmosfera biti dodatno pojačana.

“Ove godine je 40 godina ‘Kako bubanj kaže’, a povodom toga smo spremili adekvatan repertoar za nadolazeći koncert gdje ćemo svirati neke pjesme koje nismo svirali godinama. Snimat ćemo koncert te će biti dostupan na streaming platformama. Imamo posebnu i veoma dragu gošću, Anicu Dobru. Zagreb je prvi grad uz Beograd u kojem smo svirali te smo odmah kliknuli sa zagrebačkom publikom. Početkom sljedeće godine bit će 45 godina kako bend radi, a na ovom reizdanju je dodana pjesma ‘Tetovirane devojke’ koja je konačno i na vinilu, kao i fotografije koje nikad nisu bile viđene”, rekao je Srđan Gojković Gile.

“Činjenica je da su na tom albumu Gile, Ljuba i ekipa po četvrti put u četiri godine promijenili stilski smjer. Oni su na tom albumu našli nišu po kojoj će biti najprepoznatljiviji, a muzika s tog albuma je neobično dobro ostarila i pjesme zvuče suvremeno. Slušao sam taj album i nakon što sam napisao tekst o njemu. Ovaj album je pun favorita tipa singl ‘Beograd’ i pjesma ‘Volim te’ koja lijepo završava cijelu ploču”, nadodao je glazbeni kritičar Zoran Tučkar.

Remasterirano reizdanje dolazi u deluxe pakiranju i na prozirno plavom vinilu te na taj način Croatia Records nastavlja sustavno objavljivati diskografiju ovih beogradskih rock ‘n’ roll legendi na bogato opremljenim vinilnim reizdanjima.

“Raditi na reizdanju s Električnim orgazmom je neka vrsta zabavne rutine, gdje oni imaju zadovoljstvo ponovnog povratka na svoj katalog, reotkrivanja starog sebe, povratak u stare fotografije. To je zabavni proces koji pruža reotkriti svoj katalog i ponovno ga predstaviti staroj publici, ali i dati albumima neko novo čitanje”, izjavio je Darko Kujundžić koji je radio na likovnom oblikovanju novog reizdanja.

Ulaznice za koncert Električnog orgazma dostupne su u Tvornici kulture, na svim prodajnim mjestima CoreEventa ili online na platformi CoreEvent.

Najnovije

Pokaži humanost: daruj krv i preuzmi Mostar Summer Fest ulaznicu!

Krv je jedini lijek koji se ne može proizvesti....

Večeras u Centru 2 kreće novo izdanje Street Soccer turnira

U mostarskom naselju Centar 2 od večeras se igra...

NetWork 14 otvara prvi programski presjek: HUMAN UPGRADE kroz AI, cyber sigurnost, liderstvo i digitalnu odgovornost

Nakon što je početkom godine predstavljen koncept HUMAN UPGRADE,...

Mons. Franjo Topić: Europa mora čuvati svoje korijene i odgovarati na izazove vremena

U sklopu radijskog serijala „Hrvatski narod diše europskim vrijednostima“,...

Lejla Šuman: Bez odgovorne primjene zakona nema dugoročne zaštite okoliša

Bosna i Hercegovina raspolaže iznimno vrijednim prirodnim bogatstvima –...

Stajaće ovacije za „Ovaj mali život“ na XIII Festivalu glumca BiH

Predstava „Ovaj mali život“ gostovala na XIII Festivalu glumca...

Više od 140 sudionika iz politike i gospodarstva na konferenciji Prstena: fokus na kibernetičku sigurnost i zaštitu podataka

Konferencija o kibernetičkoj sigurnosti i zaštiti osobnih podataka u...

Marko Matiješević: Djeca nas ne slušaju, djeca nas upijaju

Što zapravo znači biti dobar roditelj u vremenu u...