Džentlmeni su “umorni”, ali samo u pjesmi

Popularni Džentlmeni predstavljaju svoj novi hit “Umoran sam”. Upravo s tom pjesmom nastupili su na ovogodišnjem požeškom festivalu “Zlatne žice Slavonije”. Kao predstavnici novog, pop-tamburaškog vala, i na novom singlu ostali su vjerni svojoj modernoj i prepoznatljivoj produkciji.

Ovaj osječki tamburaški sastav već godinama koketira s bubnjevima, raznim udaraljkama, električnim gitarama i drugim, ne nužno tamburaškim instrumentima. 

Glazbu za pjesmu “Umoran sam” potpisuje Darko Čuvidić, a tekst je napisao doajen domaće pisane riječi Željko Krznarić. Na aranžmanu pjesme, Čuvidiću se pridružio Željko Nikolin, najbolji osječki glazbenik, te je svojim producentskim rukopisom na snimci udario još jedan prepoznatljiv pečat.  

Režiju, montažu i produkciju spota radio je Mario Šulina, a rasvjetu je postavio Ivan Pešorda. Radnja spota snimana je u kafanskom miljeu što se jako dobro uklopilo u ovu sjetnu pjesmu u kojoj nam Džentlmeni poručuju:

“Umoran sam, umoran
oči su mi magle pune
nema nikog da ga znam
da na ljubav mi se kune”

Nesumnjivo je da su Džentlmeni ušli u fazu u kojoj su se maksimalno angažirali na svim područjima svog glazbenog djelovanja, pa se od njih očekuje još puno novih pjesama i još više dobrih nastupa koje su ovi tamburaši iz Osijeka doveli do savršenstva. Džentlmeni su “umorni”, ali samo u svojoj novoj pjesmi.

Najnovije

Mostar baza bh. biciklističke elite: Počinje trening kamp uoči “Tour of Bosnia and Herzegovina”

Dok se odbrojavaju dani do starta najvećeg sportskog spektakla...

Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije ugostio maturante: Predstavljanje studija i mogućnosti profesionalnog usmjerenja

Na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije Sveučilišta u Mostaru,...

Univerzalni dječji doplatak predstavlja važan korak prema pravednijem i odgovornijem odnosu države prema obitelji

Hrvatska stranka prava Bosne i Hercegovine (HSP BiH) pozdravlja...

Napretkov uskrsni koncert u Sarajevu okupio brojnu publiku

U organizaciji Hrvatskog kulturng društva Napredak, u srijedu, 8. travnja...

Stolački cener – prilika za doživiti kulturno-povijesnu retrospektivu nasljeđa Stoca

Stolac je grad kojem se vraćate – kao putnik,...

Priča koja mijenja živote. Zaklada fra Mladen Hrkać gradi Dom fra Mladen Hrkać

Zaklada fra Mladen Hrkać organizira Donatorsku večer koja će...

HVIDRA Mostar uručila zahvalnicu ministru hrvatskih branitelja Tomislavu Medvedu

U prostorije mostarske Hvidre, jučer je u kratkoj posjeti...

Gradonačelnik Kordić sa zapovjednikom EUFOR-a: Istaknuto zadovoljstvo suradnjom

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić primio je danas u...