Biden čestitao Plenkoviću na trećem mandatu ne štedeći hvale

Američki predsjednik Joe Biden gotovo dva mjeseca nakon izbora čestitao je Andreju Plenkoviću na trećem mandatu na premijerskoj funkciji ne štedeći pritom hvale za njega, modernizaciju hrvatske obrane i odluku o izgradnji LNG terminala na Krku. 

Američka veleposlanica u Hrvatskoj Nathalie Rayes na platformi X podijelila je pismo s Bidenovim potpisom u kojem on čestita Plenkoviću na izbornoj pobjedi i govori kako to pokazuje povjerenje sugrađana u njegov rad. 

– Hrvatska je pod vašim vodstvom iskusila nevjerojatan napredak te sam siguran da će nastaviti uspijevati i u vašem trećem mandatu, piše Biden Plenkoviću. 

Zahvalio mu je na modernizaciji hrvatskih oružanih snaga i na impresivnom hrvatskom vodstvu u osiguravanju europske energetske sigurnosti i diversifikacije. 

Od LNG terminala na Krku neće profitirati samo Hrvatska nego i susjedne zemlje, smatra američki predsjednik. 

Biden piše da su Hrvatska i SAD bliski saveznici i važni partneri koji su zajedno radili na osiguravanju stabilne, demokratske i prosperitetne budućnosti zapadnog Balkana, čvrsto usidrenog u euroatlantskoj zajednici, podržavali Ukrajinu u borbi protiv ruske agresije i ojačali, proširili i ujedinili NATO savez u ključnom trenutku.  

Najnovije

Mostar bus sutra pušta u promet četiri autobusa koji voze na komprimirani prirodni plin

Puštanje u promet četiri moderna autobusa, koji voze na...

U Čitluku otpočeli radovi na izgradnji raskrižja Kaktus

Postavljanjem gradilišne ploče, danas su službeno otpočeli pripremni radovi...

Proslava Dana Centra Los Rosales

Svečana priredba i program povodom obilježavanja Dana Centra Los...

Ljetna akademija u Beču: učenje jezika i nezaboravno iskustvo za mlade

Hrvatsko kulturno društvo Napredak Glavna podružnica Beč i ove godine...

Kenan Dautović: Zabrana državne imovine blokirala ključne projekte u FBiH

Predsjednik Predsjedništva Skupštine Saveza općina i gradova Federacije BiH...

Središnja uprava HKD Napredak održala XVI. sjednicu: usvojene ključne odluke za djelovanje Društva

U prostorijama Središnje uprave u Sarajevu u subotu, 7....