BHANSA suočena s ozbiljnom financijskom krizom zbog blokade računa

Agencija za pružanje usluga u zračnoj plovidbi Bosne i Hercegovine (BHANSA) suočava se s ozbiljnom financijskom krizom nakon što je Eurocontrol, po nalogu belgijskog suda, blokirao sredstva koja BHANSA treba primiti za usluge upravljanja zračnim prostorom.  Ova blokada je posljedica arbitražne presude iz 2022. godine u korist slovenske tvrtke Viaduct, koja nije izravno povezana s poslovanjem BHANSA-e, ali ima duboke posljedice po njezino poslovanje.

Blokada računa onemogućava normalno poslovanje BHANSA-e, a prihodi od rutnih naknada, koji čine devedeset posto njezina proračuna, trenutačno su nedostupni. Kako bi ublažila posljedice, BHANSA je bila primorana poduzeti mjere predostrožnosti, uključujući i smanjenje plaća za prethodni mjesec. Ova odluka donesena je uz konzultacije s predsjednicima sindikata, kako bi se osigurala transparentnost i zakonitost procesa te zaštitila prava svih zaposlenika.

Situacija u Bosni i Hercegovini dodatno je destabilizirana, a posljednja događanja povezana s ovrhom dovela su BHANSA-u u samo središte zbivanja. Unatoč svemu, BHANSA vjeruje u svoju snagu i sposobnost da prebrodi ovu krizu, te će iz nje izaći snažnija i otpornija, spremna ponovno dosegnuti razinu koju zaslužuje, iako će to možda zahtijevati određene žrtve.

Menadžment BHANSA-e se zahvaljuje svim zaposlenicima na razumijevanju, strpljenju i predanosti koju svakodnevno pokazuju. Njihova podrška ključna je u ovim teškim trenucima.

BHANSA poziva nadležne institucije da prepoznaju hitnost problema i pronađu rješenje koje će omogućiti nastavak nesmetanog rada, zaštitu zaposlenika i očuvanje međunarodnog ugleda naše zemlje u oblasti civilnog zrakoplovstva.

Najnovije

Koalicijski sporazum pet hrvatskih stranaka u finišu: Za 15 dana izlaze s kandidatom za Predsjedništvo BiH

Predsjednici pet hrvatskih stranaka iz Bosne i Hercegovine, koje...

Grad Mostar najoštrije osuđuje nastavak pritiska i mobinga na gradske službenike

Grad Mostar najoštrije osuđuje nastavak javnih istupa koji imaju...

Aktivnosti HT Eroneta predzadnji dan sajma

Predzadnji dan Međunarodnog sajma gospodarstva na izložbenom prostoru HT...

Gradske službe ne vode politiku, nego zakonite postupke

Odjel za urbanizam i nadležne gradske službe ne bave...

Matica hrvatska Travnik ustanovljuje nagradu „Ivo Andrić“

 Ogranak Matica hrvatska u Travniku ustanovljuje književnu nagradu „Ivo...

Katastar pod političkim pritiskom: Tko pokušava prekrojiti vlasništvo u Mostaru?

Posljednja dešavanja i postupanja u Odjelu za urbanizam i...