AmCham BiH društveno odgovorna aktivnost: Podrška za najranjivije kategorije društva

Jučer je Američka trgovačka komora u BiH (AmCham BiH) organizirala u Mostaru predstavljanje udruženja koja pružaju podršku najranjivijim kategorijama društva. Posjetitelji su imali priliku da se upoznaju s radom udruženja, vide rukotvorine štićenika, čime je događaj dobio posebnu vrijednost.

U sklopu donatorske akcije, AmCham BiH poziva tvrtke da se uključe i podrže osam odabranih udruženja: „Srce za djecu oboljelu od raka“ Sarajevo, „SOS dječija sela BiH“ Sarajevo i Gračanica, „Udruženje PIPOL“ Tuzla, „ISKRA“ Banja Luka, „Udruga roditelja i djece s posebnim potrebama Vedri osmijeh“ Mostar, „Centar za djecu i omladinu s posebnim potrebama Los Rosales“ Mostar i „Prijateljska kuća“ Doboj. Cilj je prikupiti sredstva koja će omogućiti udruženjima da nastave s projektima podrške za one kojima su njihove usluge prijeko potrebne.

”Svjesni smo naše dužnosti prema društvu i stoga nam je iznimno drago da smo se udružili u ovoj misiji. Svi mi, u svojim industrijama, dajemo doprinos razvoju naše privrede i napretku naše države, ali posebno zadovoljstvo nam daje osjećaj da možemo pomoći naše najranjivije skupine građana, koji trebaju našu podršku. Biti udruženi kroz Američku trgovinsku komoru u BiH, svakako nam pruža mogućnost da sredstva zajednički usmjerimo ka udruženjima koja u svojim misijama daju priliku za bolji život te čine našu zemlju boljom.”, izjavila je Amina Mahmutović, predsjednica Upravnog odbora AmCham BiH i predsjednica Uprave UniCredit Bank d.d., naglasivši važnost aktivnog doprinosa poslovnog sektora lokalnoj zajednici.

Nedim Hamzić, direktor AmCham BiH, izjavio je: „AmCham BiH okuplja brojne tvrtke koje prepoznaju svoju odgovornost prema zajednici. S ovom donatorskom akcijom stvaramo prostor za podizanje svijesti i zajedničko djelovanje za dobrobit najranjivijih grupa.“

Danijela Kegelj, predstavnica udruge Vedri osmijeh iz Mostara, ovom je prilikom poručila da je djeci s posebnim potrebama neophodno dati priliku kako bi pokazali svoje potencijale i bili ravnopravni članovi društva. Izrazivši zahvalnost za podršku Američke trgovačke komore u BiH i njenih članica, koje su prepoznale važnost ulaganja u projekte sa stvarnim društvenim utjecajem, naglasila je: ‘’Ovaj događaj daje glas potrebama naših korisnika i na ovaj način doprinosimo da se te potrebe bolje razumiju u široj javnosti.’’

Prikupljena sredstva bit će dodijeljena udruženjima do 5. prosinca, a AmCham BiH će i dalje promovirati projekte koji doprinose razvoju zajednice i podršci onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Najnovije

48 godina SUM-a: Znanost, profesori i studenti – temelj izvrsnosti Sveučilišta u Mostaru

Svečanom sjednicom Senata i dodjelom Rektorove nagrade, Sveučilište u...

Ministrica Duraković: Dan znanosti slavi izvrsnost i doprinos istraživača u FBiH

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti i ove će godine...

Publika uživala u premijeri predstave „Zov divljine“

Sinoć je održana premijera predstave „Zov divljine“ autorice Kristine...

Tina Laco: Biti otvoren prema različitostima temelj je europskih vrijednosti

U četvrtoj emisiji serijala „Hrvatski narod diše europske vrijednosti“...

Hercegovina u novom svjetlu: Ganganet širi digitalnu mapu kulturnih vrijednosti

Udruga građana Ganganetiz Širokog Brijega nastavlja s provedbom projekta...

“Hvidra-Mostar 2025.” Rezultati i raspored utakmica

Dana 4. prosinca 2025 godine odigrane su utakmice u...

Predsjednik Cvitanović se oprostio od načelnika Vareša Zdravka Maroševića

Predsjednik HDZ-1990 Ilija Cvitanović oprostio se od načelnika Vareša...