100.000 građana potpisalo inicijative za strože zakone o nasilju nad ženama

Do sada najveća društvena akcija posvećena borbi protiv nasilja nad ženama, koju je pokrenuo Bingo Group, za sedam dana je rezultirala sa 100.000 potpisa inicijativa za strože zakone.

Riječ je o podršci Inicijativi za uvođenje femicida u Krivični zakon Federacije BiH, kao i Inicijativi za donošenje novog Zakona o zaštiti od nasilja u porodici u Republici Srpskoj.

Inicijative su pokrenula udruženja “Glas žene” Bihać, “Tim volim život” Cazin, “Izvor” Sanski Most, “Ženska vizija” Tuzla, “Inicijativa građanki/na Mostar” za Federaciju BiH, “Udružene žene” Banja Luka, Udruženje građana “Budućnost” Modriča i Fondacija “Lara” Bijeljina za Republiku Srpsku

Na Međunarodni dan žena, 8. marta 2025. godine, više od 9.000 zaposlenika Bingo Group privremeno je zaustavilo rad u 230 trgovina, fabrikama i proizvodnim pogonima, kako bi poslali snažnu poruku da nasilje nad ženama mora prestati.

Bingo Group je već osigurao 1.000.000 KM za sigurne kuće, obavezao se na prioritetno zapošljavanje žena koje su preživjele nasilje te će pokrenuti i interni program podrške zaposlenicama koje su žrtve nasilja.

Najnovije

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Mostaru domaćin konferencije ”Money Tik Talk”

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Mostaru 2. veljače 2026. godine...

BHANSA intenzivira pripreme za ljetnu sezonu 2026. uz potvrđen operativni i financijski plan

Agencija za pružanje usluga u zračnoj plovidbi Bosne i...

Kordić i Rahimić primili hrabre Mostarce koji su spasili stariju ženu iz gorućeg stana

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić i predsjednik Gradskog vijeća...

Goran Popović: Pozornica me spasila

U novoj epizodi podcasta Rastući s djecom donosimo razgovor...

Tribina „Otvoren proračun, odgovorna vlast“ biti će sutra u Mostaru

U okviru projekta “Rodno odgovorno proračunavanje: od papira do...

Predstavljen bh. tim olimpijaca za Zimske olimpijske igre Milano Cortina 2026

U prostorijama Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine danas je...

Potpisan Sporazum o suradnji u organizaciji posjeta Vukovaru učenika završnih razreda osnovnih škola iz Mostara

Gradonačelnik Grada Mostara dr. Mario Kordić potpisao je u...

Ivan Vukadin: Hrvatima gade BiH – moguć je dogovor oko zajedničkog kandidata za Predsjedništvo

Predsjednik Hrvatskoga nacionalnog pomaka i predsjednik Vlade Hercegbosanske županije...