Seminar „Važnost rane intervencije: Ključ za uspješan razvoj“

Društvo SERP Hercegovine uspješno je organiziralo seminar pod nazivom „Važnost rane intervencije: Ključ za uspješan razvoj“ koji se održao u srijedu, 23. listopada 2024. godine, u Maloj dvorani – amfiteatru HD hercega Stjepana Kosače, s početkom u 18:00 sati.

Seminar je okupio brojne stručnjake edukacijsko-rehabilitacijskog profila, roditelje djece sa i bez teškoća u razvoju, zdravstvene i obrazovne radnike, kao i studente – buduće stručnjake edukacijsko-rehabilitacijskog profila, koji su zajednički raspravljali o ključnom utjecaju rane intervencije na razvoj djece. Cilj ovog događaja bio je povećati svijest o važnosti pravovremene intervencije, razmotriti najnovije stručne uvide i pružiti praktične smjernice za rad s djecom s teškoćama.

Istaknuti predavači, dr. sc. Ines Mlinarević Polić, dr. med., specijalist pedijatrije i subspecijalist neuropedijatrije, Ana Soldo, magistra logopedije, Magdalena Perić Bralo, magistra edukacijske rehabilitacije, te Tatjana Pejić Planinić, mag. logoped. et rehab. educ., bihevioralni terapeut-counselor, podijelili su svoja bogata stručna znanja i iskustva s prisutnima. Govorili su o prepoznavanju rane znakova poteškoća u razvoju, primjeni rane intervencije, te kako se ovaj pristup može uspješno implementirati kako bi se djeci, osobito onima s teškoćama, omogućio optimalan razvoj i kvalitetniji život.

Seminar je izazvao veliki interes, a sudionici su pohvalili organizaciju i relevantnost teme u današnjem društvu, naglašavajući važnost suradnje između stručnjaka različitih profesija – od stručnjaka edukacijsko-rehabilitacijskog profila, zdravstvenih i obrazovnih radnika do socijalnih radnika i roditelja. Istaknuta je potreba za kontinuiranom edukacijom i zajedničkim radom kako bi se osigurao sveobuhvatan i učinkovit sustav podrške za djecu i njihove obitelji.

Društvo SERP Hercegovine zahvaljuje se svim sudionicima i predavačima na aktivnom sudjelovanju te najavljuje daljnje aktivnosti usmjerene na unapređenje sustava rane intervencije i podršku djeci i obiteljima.

Najčitanije

Azra Šehić-Kustura: Mi smo dio prirode ali je smatramo samo profitom

Aarhus centar Sarajevo podržava i promovira primjenu Aarhuske konvencije...

Nermin Alihodžić: Klimatske promjene su glavni krivac za ekstremne vremenske pojave

U sklopu projekta “Daj zemlji priliku” po drugi put razgovaramo na...

Nejla Ahmetagić: Svatko od nas ostavlja određeni trag na okoliš

„Let’s Do It“ projekt u Bosni i Hercegovini je...

Jasna Rebac: Osobe s invaliditetom su osobe kao i sve druge

Udruženje mladih “Ružičnjaka – Los Rosalesa“ Mostar je nevladino,...

Martina Orman-Škoro: Adoleo i psihologija su moj život

Martina Orman-Škoro, magistra psihologije i voditelj Integrativnog razvojnog centara...

Damir Mrđen: Komunalne otpadne vode su ključni zagađivači vode u BiH

U još jednoj emisiji projekta “Daj zemlji priliku” razgovarali...